DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Dýha

Ukázky naší práce

Dýha

Dýhované kuchyně jsou stále oblíbené,vyznačují se moderním vzhledem a hodí se prakticky do každého interiéru. Kombinace hladkých ploch a dřeva vytváří velmi moderní a příjemný vzhled. Luxusní dýhované kuchyně jsou určeny pro náročné zákazníky, kteří hledají exkluzivitu a design, avšak volí levnější variantu dřevěné kuchyňské linky než-li je masiv.Dýhované kuchyně se vyznačují vyšší mechanickou odolností, snadnou údržbou a tvarovou a barevnou stálostí.

 

Dýhovaná kuchyňská dvířka tvoří středová polotvrdá dřevovlíknitá deska (MDF), na kterou je oboustranně nalisována tenká dřevěná fólie.Dýha bud tvoří imitaci spárovky, to znamená, že listy dýhy jsou vedle sebe kladeny nepravidelně, nebo kresba let na sebe vzájemně navazuje. Lakování dýhovaných kuchyňských dvířek se provádí v polomatném efektu s otevřeným nebo uzavřeným pórem, nebo je dle přání zákazníka povrch dokončen na vysoký lesk.

Současným trendem je výrazná kresba dřeva, která bývá doplněna lakovanými nebo skleněnými dvířky. Moderní dýhované kuchyně se vyrábí z domácích i exotických dřevin. Mezi nejžádanější dýhy patří ořech, palisandr, wenge, zebrano nebo jabloň.